Kosmetolog, jedyny w Polsce dystrybutor marki SQT, właścicielka gabinetu kosmetologicznego. 

Barbara Lutnik

AUTOR

Bądź zawsze na bieżąco z nowymi wpisami, akcjami i promocjami.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Twój e-mail:
Zapisz się
Zapisz się
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
29/10/2023

Trądzik kontra rynkowe innowacje. 0:1 dla SQT

Skóra to jeden z największych organów w naszym ciele, stanowi barierę między naszym wewnętrznym środowiskiem a czynnikami zewnętrznymi. Nie bez przyczyny nazywana jest „drugim mózgiem”. Jej wygląd i zdrowie wpływają na nasze samopoczucie, a także postrzeganie nas przez innych. Jednym z najczęściej występujących problemów skórnych jest trądzik i nieestetyczne blizny, jakie często zostają po nim na skórze.

 

Kluczowym elementem terapii przeciwtrądzikowych jest ich prawidłowa diagnostyka, rozpoznanie oraz wyeliminowanie czynników zapalnych. Bardzo ważna jest klasyfikacja, czy ktoś zgłasza się z problemem trądziku obecnie istniejącego czy ze zmianami potrądzikowymi po przebytej fazie aktywnej.

 

W pierwszym przypadku nasze działania polegają na zniwelowaniu stanu zapalnego, odbudowie płaszcza hydrolipidowego i mikrobiomu skóry oraz redukcji wydzielania łojotoku poprzez seboregulację. Drugą grupę klientów stanowią osoby zgłaszające się z uszkodzeniem skóry będącym powikłaniem po naciekowych zmianach trądzikowych, występujących w bardzo zaawansowanym przebiegu. Przyczyny trądziku mogą być różnorodne, a jego leczenie stanowi wyzwanie.

 

Jednym z podejść do problemu trądziku jest stosowanie innowacyjnej metody SQT Biomicroneedling, która zdobywa popularność w środowisku kosmetologów i gabinetów dermatologicznych. SQT – czyli Skin Quality Therapy – to terapia jakości skóry. W skrócie SQT Biomicroneedling to nic innego, jak innowacyjna metoda polegająca na detoksykacji skóry, pobudzeniu regeneracji i witalizacji tkanek skórnych za pomocą wprowadzenia kilku milionów biomikroigieł w skórę. Ta innowacyjna technika łączy naturalne biomikroigły Spongilla Spicule ze składnikami aktywnymi, by pobudzić mikrokrążenie i przyspieszyć proces regeneracji oraz stymulacji do produkcji kolagenu.

 

SQT zestaw naprawczy uznany w wielu krajach za pioniera w walce z problemami skórnymi dzięki wykorzystaniu Spongilla Spicule jako nośnika torującego drogę dla fibronektyny, kwasu hialuronowego, liofilizowanego kolagenu, beta glukanu oraz krzemianów sodu i wapnia. Działa przeciwzapalnie, usuwa bakterie ,odbudowuje płaszcz hydrolipidowy i mikrobiom skóry, redukując jednocześnie wydzielanie łoju oraz wspomagając redukcję zmian barwnikowych.

 

Zestaw naprawczy doskonale radzi sobie również ze zmianami powstałymi wskutek trądziku, czyli bliznami potrądzikowymi i przebarwieniami. Procedura SQT Biomicroneedling ma wielowymiarowe korzyści dla skóry trądzikowej. Mikronakłucie wykonywane za pomocą gąbki Spongilla Spicule stymuluje procesy regeneracyjne skóry, pobudzając produkcję kolagenu, elastyny.

 

Skóra staje się mocniejsza, bardziej elastyczna i bardziej odporna na uszkodzenia. Zmniejsza się widoczność porów, co pomaga w walce z zaskórnikami i redukcji stanów zapalnych .Dzięki działaniu nawilżającemu kwasu hialuronowego i krzemianów sodu i wapnia skóra jest odpowiednio nawilżona, co wpływa na jej zdrowy wygląd i zmniejszenie problemu z nadmiernym łuszczeniem. Natomiast fibronektyna FN intensyfikuje proces gojenia się uszkodzeń w skórze, pomagając zmniejszyć widoczność blizn potrądzikowych.

 

Ta innowacyjna procedura stymuluje procesy regeneracyjne, poprawia gęstość, elastyczność i nawilżenie skóry oraz zmniejsza widoczność zarówno blizn potrądzikowych, jak i stanów zapalnych.

Najnowsze posty

GŁÓWNA

O NAS

KONTAKT

ARTYKUŁY