Właścicielka kilku gabinetów kosmetologicznych, bohaterka książki 50 Kobiet Biznesu 2023

SALON URODY HOLLYWOOD

 

Magdalena Słota-Łagoda

AUTOR

Bądź zawsze na bieżąco z nowymi wpisami, akcjami i promocjami.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Twój e-mail:
Zapisz się
Zapisz się
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
29/10/2023

Profilaktyka anti-aging okiem kosmetologa.

Profilaktyka anti-age jest dla mnie jednym z ważniejszych tematów kosmetologii estetycznej.

Dziedzina ta ma na celu działania profilaktyczne, które zwalniają starzenie się skóry. Pamiętajcie: lepiej zapobiegać niż leczyć. W swoim artykule opisze kilka zabiegów które pomogą nam zachować młodość. Pierwsze procesy starzenia zaczynają się w wieku już 25 lat. Starzenie oznacza postępujące spowolnienie metabolizmu skóry.

 

Zacznijmy od mezoterapii igłowej, która oddziaływuje na poprawę napięcia, elastyczności i nawilżenia skóry. Poprzez ten zabieg możemy zniwelować drobne zmarszczki i wzbudzić naturalną stymulację regenerującą skórę. Podczas tego zabiegu używamy koktajli, które w swoim składzie mają między innymi kwas hialuronowy nieusieciowany, witaminy oraz składniki aktywne. Zabiegi te w zależności od produktu, wykonujemy w serii mniej więcej co 3-4 tygodnie.

 

Kolejny zabieg, który w moim salonie jest nr 1 jeśli chodzi o profilaktykę przeciwstarzeniową to RF mikroigłowy. Zabieg ten łączy w sobie działanie igieł oraz fali radiowej. Powoduje to ogrzewanie tkanki i odbudowę nowego kolagenu. Ponadto nie możemy zapomnieć że dzięki temu zabiegowi możemy zadziałać na każdą partię naszego ciała. Zabieg ten rewelacyjnie sprawdza się przy spłyceniu rozstępów, blizn i osób z problemami z wiotkością skóry.  Zabieg również wykonuje się w serii mniej więcej co 3-4 tygodnie.

 

Bardzo popularnym zabiegiem w wielu salonach jest zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych. Obecnie na rynku mamy możliwość zaopatrzenia się w różnorodne preparaty do stymulacji skóry, ale musimy pamiętać o tym, że efekt przyniesie tylko odpowiedni dobór produktu do danej osoby. Może teraz kilka słów co spowoduje zabieg z użyciem stymulatora tkankowego. Celem tego zabiegu jest odnowa i biorestrukturyzacja skóry poprzez silną stymulację fibroblastów. Efektem tych zabiegów jest poprawa gęstości skóry bez efektów sztuczności. Substancje aktywne zawarte w stymulatorach tkankowych to głównie polinukleotydy, polikaprolakton, hydroksyapatyt wapnia, kwas l-polimlekowy czy klas hialuronowy o dużym stężeniu…  W zależności od produktu wykonuje się od 2 do 4 zabiegów co 3-4 tygodnie.

 

Kolejny zabieg, który chciałabym Wam przedstawić to z fotoodmładzanie urządzeniem IPL. Zabieg ten polega na wprowadzaniu impulsów silnego świata, które przenikają w głąb skóry bez uszkadzania naskórka. Skóra ulega wyraźnej poprawie już po kilku sesjach. Światło nagrzewa skórę, w wyniku tego zabiegu włókna kolagenowe ulegają obkurczeniu i hamują procesy starzenia. Zabiegi należy wykonywać w odstępach co 4-6 tygodni i wykonać je w serii.

 

Ostatni zabieg o którym chciałabym Wam opowiedzieć to nici PDO,Mono. Polidioksanyon jest syntetycznym włóknem z którego wykonana jest nić, która z czasem całkowicie się rozpuszcza w tkance. Kuracja ta wytwarza swoiste rusztowanie, wokół którego zaczyna się produkcja nowych włókien kolagenowych. Zabieg ten rewitalizuje, zagęszcza nam skórę i wygładza zmarszczki. Zabieg przeważnie wykonuje się raz na kilka, kilkanaście miesięcy.

 

Pamiętajcie, że profilaktyka i działania przeciwstarzeniowe to klucz do opóźnienia procesów starzenia i zachowania pięknego młodego wyglądu. Korzystajmy z możliwości, które daje nam kosmetologia.

Najnowsze posty

GŁÓWNA

O NAS

KONTAKT

ARTYKUŁY