Trener Reklamy Mentalnej, założycielka Beauty Serwis i Beauty & Biznes

Agnieszka Jakubczyk

AUTOR

Bądź zawsze na bieżąco z nowymi wpisami, akcjami i promocjami.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Twój e-mail:
Zapisz się
Zapisz się
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
29/10/2023

Błędy w promowaniu branży beauty!

CZYM CHARAKTERYZUJE SIĘ BRANŻA BEAUTY?

Grafika, video, ciekawy content, odpowiedni storytelling tu wszystko musi zgrywać się w spójną i piękną wizualnie całość.

 

Jakie trendy panują od kilku lat? LICZY SIĘ CONTENT! INSPIRUJ SIĘ NA TYM CO JEST POPULARNE ale nie kopiuj 1:1!

 

Stawiamy na profesjonalizm i budowanie pozycji eksperta w taki sposób, aby utrzymać ruch wśród nowych obserwujących, zachowując tych starych dobrych followersów. BŁĘDY, które często popełniamy w branży beauty, przy kreowaniu profili i marek:

 

Pułapka nudy jest często znana i widziana szczególnie, gdy nie mamy doświadczenia w prowadzeniu profili i odpowiedniej wiedzy.

 

KREUJEMY NASZE PROFILE BEAUTY W SPOSÓB NIEPRZEMYŚLANY.

Jak dobrze wiemy, należy także trzymać się obowiązujących algorytmów z najważniejszych kanałów komunikacji jak Facebook, Instagram czy TikTok ale ważniejsze jest kreowanie (systematyczne) swojej marki- w tym marki osobistej.

 

ZŁY DOBÓR TARGETU

Słaby materiał z gabinetu- nie korzystamy z lamp, mikrofonu

Nie potrafimy obrabiać rolek

Planuj. Tylko mając dobrze zaplanowaną strategię (w tym harmonogram na social media), możesz sprawdzić czy Twoje pomysły powielają się i czy nie wpadasz w jakiś schemat czy rutynę.

 

STOCK DO LAMUSA

odpowiednia oprawa graficzna i autentyczność. Zdjęcia stockowe do lamusa!

Ważnym aspektem budowania wizerunku takiej marki jest odpowiednia sesja zdjęciowa: od wizerunkowej/biznesowej po sesję czy nagranie zabiegu z modelką (klientką). Tak samo gdy mówimy o stronie internetowej. Zdjęcia stockowe to maksymalnie 15- 20% naszej komunikacji.

 

POWTARZALNOŚĆ I BRAK POMYSŁU NA KOMUNIKACJĘ – BRAK HARMONOGRAMU W PIGUŁCE.

Jak zapanować nad naszymi social media? W naszej strategii na końcowym etapie powinno być twoerzenie harmonogramu postów, rolke, stories, grafik i wpisanie naszych pomysłów i contentu w ścisłe ramy tabelki.

 

Wiedz co w trawie piszczy! Aby nie wpaść w pułapkę nudy ważne jest, aby pamiętać o tym, że wszystko co robisz dla swojej marki możesz wykorzystać na social media. Szkolenie, webinar, live, wykład, stories edukacyjne, konferencja, targi beauty- to świetny materiał na budowanie contentu. 

 

Nowe vouchery? Karta lojalnościowa? Ważne żeby już była w Twojej ręce z nagraną relacją. Każdy element brandingu z logiem marki może być potencjalnym materiałem na Twoje stories.

 

NIE LUBIE- WYMÓWKĄ NA BRAK CIEKAWYCH TEMATÓW. SKĄD MAM CZERPAĆ INSPIRACJĘ?

Możemy przyznać Wam rację- znamy ludzi bardzo kreatywnych i tych, którzy mają problem z wymyśleniem sobie pomysłu na obiad. Nie szkodzi! Nie jest sztuką wymyślanie i kreowanie codziennie nowych pomysłów. Kwestia zaplanowania tego skąd czerpać inspirację. Obserwujmy. Szukajmy. Inspirujmy się. Korzystajmy np. z dostępnych ebooków w sieci. Sami około rok temu wydaliśmy ebooka „POMYSŁÓW 100 na post” gdy zdaliśmy sobie sprawę, że jest spory problem wśród użytkowników z samym pomysłem.

 

ANGAŻUJ CAŁY ZESPÓŁ!

Social media wymaga dużej ilości czasu chyba, że nauczymy się go mądrze dystrybuować i planować nasze działania oraz zaangażujemy w to cały zespół (w tym wypadku pracowników).

 

UZNAJ ŻE CIĄGLE MUSISZ IŚĆ DO PRZODU z trendami!

Ludzie w sieci są dosyć leniwi, nie lubią czytać, opis zabiegów to już przeszłość. Nie lubię nawet angażujących konkursów (rozdań), które wymagają większej kreatywności. Marketing beauty wymaga od nas różnorodności i prostych form.

Trend przeniesienia środka ciężkości z postów graficznych na materiały wideo zostanie utrzymany. Wśród platform Instagram testuje już większą liczbę reklam w stories między innymi dlatego, że to właśnie social video generuje 1200% więcej akcji ze strony użytkowników niż tekst i grafika łącznie.

 

NASZA REKLAMA SPONSOROWANA JEST NUDNA.

 Czy ustawianie reklam na FB i IG mają teraz sens? MA JEŚLI: POTRAFIMY TO ROBIĆ! Jeżeli w naszej strategii mamy dobrze rozpisany target a manager reklam jest nam dobrze znany… Jeśli chcemy więcej inwestować od 1000 zł miesięcznie wzwyż na reklamę…. Mamy świetny content i dobrą kreację w tym video.

 

Podsumowując: jakie błędy widzimy nagminne obserwując prosperujące salony?

 

- Boimy się pokazywać jako „twarz” naszej marki.

- Nie mamy pomysłu na grafikę i video.

- Oddajemy swoje kanały społecznościowe big w ręce agencji myśląc że zrobią wszystko za nas bez materiału i wspólnego ustalenia strategii.

-Dalej nie potrafimy zbierać spójnego materiału przed / po i naszego portfolio.

-Za dużo canvy i powtarzających się zdjęć z baz stockowych.

-Brakuje budowania contentu i akcji  w innych mediach: tv, artykuły, podcasty, współpraca z innymi osobami z branży, livy, webinary.

-BOIMI SIĘ WYMYŚLAĆ i kreować nowe rzeczy.

-Nuda na naszych social media nie zatrzymać followersa i nie przekuje go w LOJALNEGO klienta naszej marki.

 

MUSIMY OSWOIĆ TECHNICZNE ASPEKTY rolek, video, grafiki.

Przede wszystkim konkurencja nie śpi a sporo z nich pod natłokiem innych organizacyjnych zajęć, rezygnuje z angażowania się w social media swojej marki. Druga sprawa to w dalszym ciągu nie chcemy się pokazywać i inwestować w profesjonalne zdjęcia, nagrania, spoty czy reklamę sponsorowaną.

 

„Content buduje relacje.

 Relacje oparte są na zaufaniu.

Zaufanie napędza przychody.”

 

Agnieszka Jakubczyk

www.agnieszkajakubczyk.pl

 

 

Najnowsze posty

GŁÓWNA

O NAS

KONTAKT

ARTYKUŁY