Wiodąca marka w medycynie estetycznej, kosmetologii estetycznej. www.beautyeurope.eu

BeautyEurope.eu

AUTOR

Bądź zawsze na bieżąco z nowymi wpisami, akcjami i promocjami.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Twój e-mail:
Zapisz się
Zapisz się
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
09/01/2024

Beautyeurope.eu – innowacje poparte badaniami! 

Współczesna medycyna estetyczna stawia coraz większe wymagania przed produktami wprowadzanymi na rynek. Rośnie świadomość pacjentów odnośnie stosowanych preparatów, które mają dziś zapewniać w sposób bezpieczny i skuteczny pożądaną poprawę, ale z zachowaniem naturalnego wyglądu. Na takie właśnie rozwiązania stawia Beautyeurope.eu – polska firma, która w ciągu 4 lat stała się liderem rynku medycyny regeneracyjnej w Polsce, a w estetyce wprowadza wyłącznie unikalne, przebadane i efektywne terapie. To też jedyna całkowicie polska firma, która otworzyła swoje własne oddziały dystrybucyjne w Wielkiej Brytanii i – na początku tego roku – we Włoszech. 

 

Beautyeurope.eu to firma, dla której jakość i bezpieczeństwo wprowadzanych produktów są najważniejsze. Może to brzmieć jak frazes, zwłaszcza w branży medycyny estetycznej, w której wiele firm oparło swoje kampanie promocyjne na takim haśle, jednak tutaj to prawdziwy filar i, można powiedzieć, DNA firmy. Od początku założyciel firmy, Filip Skrzypiec, postawił na innowacyjne, przebadane technologie i produkty, które mogłyby wyróżnić Beautyeurope.eu od konkurencji, zapewniając lekarzom i pacjentom przewidywalne w skutkach, wysoce efektywne terapie.

 

– Poszukuję do naszego portfolio produktów wyjątkowych – mówi Filip Skrzypiec, właściciel i prezes firmy Beautyeurope.eu. – Najpierw wiele miesięcy poświęcam na gromadzenie i analizę badań naukowych oraz testy, aby mieć pewność, że wprowadzony produkt jest „idealny”, czyli bezpieczny, zapewniający długotrwałe działanie i przewidywalne efekty. Od 2021 roku, kiedy to na polski rynek wprowadziliśmy hybrydowe stymulatory kolagenu na bazie PDLLA i HA, przeprowadziliśmy w sumie ponad 23 tys. zabiegów z ich użyciem, z bardzo niskim wskaźnikiem powikłań na poziomie niemalże placebo. To zasługa nie tylko bardzo dobrych, przebadanych produktów, ale też ich właściwego stosowania przez odpowiednio przeszkolonych lekarzy. Angażujemy się również jako firma w opracowywanie protokołów, które są wynikiem naszych doświadczeń, badań i współpracy ze wspaniałymi lekarzami w całej Polsce. Dzięki temu jesteśmy liderem w dystrybucji tych produktów w Europie.

 

Bestseller – hybrydowe stymulatory kolagenu

To dwa wyjątkowe biostymulatory oparte na kwasie poli-D,L-mlekowym (PDLLA), tzw. kwasie polimlekowym trzeciej generacji, oraz kwasie hialuronowym (HA). Dzięki temu hybrydowemu połączeniu zapewniają jednocześnie lekki efekt wypełnienia i optymalnego nawilżenia skóry kwasem hialuronowym (w krótkim czasie), aby następnie – w wyniku pobudzenia naturalnej produkcji kolagenu w skórze poprzez kwas PDLLA – doprowadzić w kolejnych miesiącach do pełnej przebudowy skóry, co skutkuje widocznym ujędrnieniem i wypełnieniem tkanek, poprawą owalu, redukcją zmarszczek, blizn potrądzikowych, a także spektakularnym odmłodzeniem i odświeżeniem okolicy oka. Dzięki specjalnej sferycznej strukturze cząsteczek kwasu polimlekowego nie musisz się obawiać grudek ani powikłań typowych dla kwasu polimlekowego starszej generacji. Firma wprowadziła też nowe protokoły zastosowania stymulatorów na ciało, w celu ujędrnienia wiotkiej skóry (ze świetnym efektem np. na pociążowym brzuchu!) i dodania naturalnej objętości (procedura na pośladki). 

 

Kompleksowe zabiegi autologiczne

Beautyeurope.eu oferuje pod własnym brandem kompleksowe terapie autologiczne oparte na osoczu i fibrynie bogatopłytkowej, które zapewniają niezwykle silną regenerację i przebudowę tkanek, a tym samym ujędrniają i zagęszczają skórę, spłycają zmarszczki, ujednolicają koloryt i strukturę, nawilżają, silnie rewitalizują. W bogatym portfolio znajdują się też autologiczny wypełniacz oraz stymulator z komórkami macierzystymi, który zapewnia naturalne wypełnienie w połączeniu z regeneracją skóry. Osocze i fibryna są też stosowane z powodzeniem w ginekologii, ortopedii i stomatologii, leczeniu bruksizmu i napięciowych bólów głowy czy gojeniu ran (jako tzw. autologiczny opatrunek).

 

Nowość – egzosomy!

Już niebawem portfolio marki poszerzy się o bardzo obecnie pożądany produkt, który umożliwia pozyskiwanie egzosomów z krwi pacjenta! Egzosomy to nanopęcherzyki zewnątrzkomórkowe wydzielane przez prawie wszystkie typy komórek. Uczestniczą one w komunikacji międzykomórkowej poprzez przekazywanie swojej zawartości, w tym kwasów nukleinowych, lipidów czy białek do komórek odbiorczych. Egzosomy wydzielane przez komórki macierzyste mają wpływ na regenerację i naprawę tkanek, co może być szeroko wykorzystane w medycynie – problemem do tej pory były niedoskonałe, niestandaryzowane systemy ich izolacji. Nowa technologia, zastosowana w tym zabiegu, pozwala na pobieranie i hiperkoncentrację autologicznych egzosomów z krwi obwodowej pacjenta, a następnie podanie ich do tkanek drogą iniekcji w celu odmłodzenia skóry (silne pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny), leczenia łysienia, gojenia ran, leczenia bólu oraz urazów układu mięśniowo-szkieletowego. To przyszłość medycyny, w której substancją leczniczą stają się nasze własne komórki!

 

Hit 2024 – radiofrekwencja z mezoterapią igłową

Innowacją wprowadzoną do oferty Beautyeurope.eu pod koniec ubiegłego roku jest urządzenie do jednoczesnej radiofrekwencji i mezoterapii igłowej. Igłowej, nie tylko mikroigłowej (choć tak też może być stosowane)! Oznacza to, że jest to prawdopodobnie jedyne w tej chwili urządzenie RF na rynku, które pozwala w jednym wkłuciu podać energię RF, a następnie igłowo preparat do skóry. Zapewnia w ten sposób podwójny efekt stymulacji. Co ważne, skutki uboczz zaczerwienieniem i „podziurkowaniem” skóry, są krótkotrwałe i dosłownie kilka godzin po zabiegu u większości pacjentów nie ma widocznych śladów! Zabieg można wykonywać na twarzy, szyi (ze świetnym efektem odmłodzenia i redukcji poziomych zmarszczek), owłone radiofrekwencji, związane sionej skórze głowy (stymulacja wzrostu włosów) oraz na całym ciele (np. ujędrnienie skóry, redukcja rozstępów i cellulitu).

 

Edukacja i badania

Bardzo ważna dla firmy jest edukacja lekarzy – stąd powstanie projektu Beautyeurope Aesthetic School, w ramach którego odbywają się szkolenia masterclass, pokazy zabiegów, webinary, wykłady i warsztaty podczas najbardziej prestiżowych konferencji w Polsce i za granicą. Dr Bartłomiej Sobolewski, dyrektor ds. medycznych Beautyeurope.eu, jest międzynarodowym Global Key Opinion Leaderem w zakresie stosowania hybrydowych stymulatorów tkankowych, a ten prestiżowy tytuł został mu nadany przez koreańskiego producenta VAIM Global, co świadczy o szczególnym docenieniu jego wkładu w globalny rozwój tych preparatów. Dr Sobolewski miał swoje wystąpienia podczas konferencji w Paryżu, Londynie (CCR, FACE), Dubaju (Dubai Derma) czy Korei (razem z dr Moniką Kret, jako jedyni lekarze spoza Korei, poprowadzili wykłady podczas ekskluzywnej konferencji JUpiter dla najlepszych lekarzy na świecie pracujących z hybrydowymi stymulatorami kolagenu). Firma udostępnia też lekarzom badania prowadzone nad produktami i wykorzystywanymi w nich substancjami, dowodzące skuteczności kwasu poli-Dl,L-mlekowego w odmładzaniu skóry nie tylko poprzez pobudzenie produkcji kolagenu, ale też zwiększenie angiogenezy i regulację makrofagów oraz komórek macierzystych. Jedno z najnowszych badań wykazało również, że PDLLA podawany za pomocą radiofrekwencji mikroigłowej jest bardzo skuteczną metodą leczenia blizn potrądzikowych.

 

Program Rising Stars dla młodych trenerów

Rising Stars in Aesthetic Training to innowacyjny program skierowany do młodych, ambitnych lekarzy, którzy chcą związać swoją przyszłość z prowadzeniem szkoleń z technik medycyny estetycznej na poziomie masterclass zarówno w Polsce, jak i za granicą. Beautyeurope.eu oferuje im swoje wsparcie merytoryczne oraz możliwość „przetestowania się” w różnych aktywnościach, takich jak webinary, warsztaty podczas kongresów i konferencji (w tym własnej – ESTETICA – na Warsaw Dental Medica Show), publikacje artykułów czy pokazy zabiegów. Pierwsza edycja cieszyła się dużą popularnością, a uczestnicy, którzy sprawdzili w niej swoje umiejętności i utwierdzili się dzięki temu w przekonaniu, że to droga dla nich, mogą teraz liczyć na kontynuację i dalszą współpracę z firmą już jako trenerzy. Właśnie ruszają zapisy do udziału w kolejnej edycji Rising Stars in Aesthetic Trainings 2024. Szczegóły programu są dostępne na stronie: https://beautyeurope.eu/program-rising-stars-2024/.

 

#feel cared for

To hasło przyświeca działalności firmy, bo doskonałe produkty nie miałyby racji bytu bez ludzi! – Ludzie są sercem tej firmy – podkreśla Filip Skrzypiec. – Zarówno wspaniały, doskonale wyedukowany i przeszkolony zespół, jak i współpracujący z nami klienci – specjaliści medycyny estetycznej i regeneracyjnej w całej Polsce, których staramy się wspierać w ich codziennych działaniach i rozwoju biznesu, tak aby mogli proponować swoim pacjentom sprawdzone i bezpieczne metody poprawy wyglądu o wysokiej efektywności. Niestety, na rynku jest coraz więcej „podróbek” i produktów niewiadomego pochodzenia podszywających się pod znane marki, w tym te, których jesteśmy dystrybutorem. To ważne, aby sami pacjenci zwracali na to uwagę, aby mieli pewność, że korzystają z usług zaufanych specjalistów pracujących na oryginalnych produktach, według zaleconych przez nas protokołów – dla własnego zdrowia i bezpieczeństwa. Pamiętajmy o tym!

Najnowsze posty

GŁÓWNA

O NAS

KONTAKT

ARTYKUŁY