Kosmetolog, mgr inż. i ekspert beauty, właścicielka gabinetu SKIN EXPERT w Wieluniu

Gabinet Kosmetologii Skin Expert 

mgr inż. Paulina Spaleniak

AUTOR

Bądź zawsze na bieżąco z nowymi wpisami, akcjami i promocjami.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Twój e-mail:
Zapisz się
Zapisz się
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
29/10/2023

Pielęgnacja skóry zimą: mgr inż. Paulina Spaleniak

Pielęgnacja skóry zimą

Okres zimowy, a zwłaszcza z niskimi temperaturami jest wyzwaniem w pielęgnacji naszej skóry. Narażona one jest nie tylko na mróz, ale również na gwałtowne zmiany temperatur.  Warto również wspomnieć, że w okresie zimowym, z uwagi na okres grzewczy pomieszczenia są bardziej suche, co nie służy naszej skórze. Również zanieczyszczenie powietrza wzrasta, co także nie wpływa pozytywnie na blask skóry. Jak zatem odpowiednio zadbać o skórę w tym sezonie?

 

Postaw na ochronę!

Przede wszystkim warto pamiętać, że zimą również dbamy o ochronę SPF. Błędne jest założenie, że większość dni jest pochmurnych i brakuje słońca to nie uszkodzi naszej skóry. Zimą przeważają promienie UVA – te, które są najbardziej odpowiedzialne za uszkodzenie komórek naszej skóry i przyspieszają proces starzenia się jej. Do kolejnych czynników zimą zagrażającym młodości i blaskowi naszej skóry należą wolne rodniki, dlatego istotnym elementem w codziennej pielęgnacji jest stosowanie antyoksydacji. Idealnie do tego sprawdzą się produkty zawierające witaminę C, A, E, polifenole, beta – karoten, koenzym Q10, cynk. Wiele kremów z ochroną SPF – UVA, UVB posiada również ochronę HEV chroniąc przed promieniowaniem niebieskim – emitowanym z laptopów, komórek i telewizorów, z których zimą korzystamy więcej.

 

Pomyśl o profesjonalnych zabiegach.

Zima to dobry czas na profesjonalne zabiegi, bardziej inwazyjne, gdyż skóra nie jest narażona na większe działanie promieni słonecznych i  ma możliwość lepszej regeneracji skóry.  To dobry okres na laseroterapię – zarówno w kwestii usuwania zbędnego owłosienia, jak również działania z przebarwieniami czy rozszerzonymi naczyniami. Zima to bardzo dobry czas na zabiegi złuszczające i kuracje kwasowe.

 

Zadbaj o odpowiednie nawodnienie

Niskie temperatury i suche powietrze w pomieszczeniach sprzyjają zwiększonej utracie wody przez naskórek (TEWL), dlatego istotnym elementem w dbaniu o skóry zimą jest jej odpowiednie nawadnianie i zadbanie o nawilżenie zarówno od środka jak i od zewnętrz. Choć zimą nasze pragnienie na wodę jest mniejsze, chętniej wybieramy ciepłe herbaty to warto zadbać o nawodnienie organizmu w postaci czystej wody, która może być ciepła. Mitem zimowej pielęgnacji jest to, że kremy mogą zamarzać na naszej skórze i nie powinniśmy ich stosować, zwłaszcza tych, w których składzie jest woda. Otóż w większości preparatów dostępnych na rynku kosmetycznych jest woda – wynika to chemii kosmetycznej i tworzenia emulsji. Warto jednak pamiętać, że szybko odparowuje z powierzchni twarzy po jej aplikacji i nie grozi jej zamarznięcie na skórze.

 

Istotnym elementem w zimowej pielęgnacji skóry jest bieżąca obserwacja jej potrzeb i odpowiednie reagowanie, a także regularne wizyty w gabinecie kosmetologicznym i konsultacja z kosmetologiem. Zimą możemy zadbać i zniwelować niechciane pamiątki po okresie letnim, ale także zadbać o jej regenerację i przygotować na wiosnę.

 

Najnowsze posty

GŁÓWNA

O NAS

KONTAKT

ARTYKUŁY