Jestem Ekspertem od ubezpieczeń na życie. Jako Multiagent posiadam najlepsze rozwiązania dla każdego! Kontakt: 502 711 729

 

 

 

Magda Ogrodowczyk

AUTOR

Bądź zawsze na bieżąco z nowymi wpisami, akcjami i promocjami.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Twój e-mail:
Zapisz się
Zapisz się
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
09/01/2024

Odpowiednia polisa ubezpieczeniowa - klucz do bezpiecznego prowadzenia biznesu!

Prowadzenie salonu kosmetycznego, fryzjerskiego lub studia urody , tatuażu to praca dla ludzi pełnych entuzjazmu , ale ważne jest, aby w codziennym zgiełku nie zapomnieli o ryzykach związanych z prowadzoną przez nich działalnością.

Kiedy zdarzy się wypadek, może być już za późno na dalsze realizowanie swoich marzeń, a biznes nie poradzi sobie z konsekwencjami niespodziewanych zdarzeń czy roszczeń klientów.

Warto rozważyć wcześniejsze zabezpieczenie się dobrym ubezpieczeniem.

 

Dlatego tak ważnym jest już na etapie planowania swojej działalności zadbać o odpowiednią  polisę OC, czyli ubezpieczenie pokrywające szkody w razie niewłaściwie wykonanego zabiegu, a także ubezpieczenie sprzętu, elektroniki i wyposażenia. Należy ubezpieczyć również siebie i personel od nieudanych zabiegów i zakażeń , na które jesteśmy narażeni podczas wykonywania zabiegów kosmetycznych.

 

Każdy gabinet kosmetyczno-fryzjerski, gabinet masażu, piercingu, tatuażu itd. powinien mieć wykupione ubezpieczenie OC salonu kosmetycznego, aby zapobiec ewentualnym konsekwencjom finansowym, które mogą być bardzo obciążające dla osób prowadzących tego typu biznes.

 

Polisa OC będzie chroniła przedsiębiorcę zarówno w przypadku wyrządzenia klientowi szkody materialnej, jak i niematerialnej (np. uszkodzenie ciała Klienta w wyniku zaniedbania pracowników firmy).

Ubezpieczenie OC firmy jednoosobowej pokrywa zarówno szkody związane z odpowiedzialnością deliktową, jak i kontraktową. Zabezpiecza nie tylko na wypadek szkód powstałych w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, ale również z posiadanym mieniem.

 

Dzięki właściwej polisie, nawet gdy dojdzie do takiego zdarzenia, klient salonu kosmetycznego otrzyma odszkodowanie.

Do najważniejszych ryzyk ubezpieczeniowych wpływających na powstanie szkód w zakładach kosmetycznych i fryzjerskich należą :

 

  • Wystąpienie typowych zdarzeń losowych, takich jak pożar, zalanie, silny wiatr, przepięcia, uderzenia pioruna itp. Zakłady kosmetyczne i fryzjerskie, jak każda inna działalność, są narażone na różnego rodzaju zdarzenia losowe, które mogą prowadzić do poważnych szkód materialnych.
  • Włamania, kradzieże mogą prowadzić do utraty cennego sprzętu, produktów kosmetycznych, a nawet gotówki.
  • Uszkodzenia profesjonalnych urządzeń takich jak lasery do depilacji, urządzenia do mikrodermabrazji, suszarki, prostownice, maszynki do strzyżenia itp.
  • Uszkodzenia ciała klientów wynikłe z błędów podczas wykonywania zabiegów takich jak depilacja laserowa, mikrodermabrazja, czy farbowanie włosów mogą prowadzić do poparzeń, podrażnień skóry, reakcji alergicznych, a nawet trwałych uszkodzeń skóry.
  • Następstwa nieszczęśliwych wypadków pracowników : Ryzyko uszkodzenia ciała lub stałego uszczerbku na zdrowiu pracowników stanowi kolejne ważne wyzwanie dla właścicieli.

 

Warto posiadać polisę , dzięki której jesteśmy w stanie szybko reagować na nieprzewidziane zdarzenia losowe.

Ja w swojej pracy na co dzień rekomenduję oprócz ubezpieczenia OC także dobrze skonstruowane ubezpieczenie na życie dla właściciela jak i pracowników salonów.

 

Szczególnie w działalnościach jednoosobowych ważnym jest to aby w przypadku poważnego zachorowania czy inwalidztwa osoba prowadząca swój biznes była zabezpieczona finansowo , gdy z dnia na dzień diagnoza bądź wypadek  uniemożliwi jej pracę , a tym samym spowoduje utratę dochodu. 

 

Warto zadbać o swój biznes dobrze dobraną pod kątem ryzyk polisą ubezpieczeniową bo święty spokój nie zna ceny 😊

 

 

 

 

Najnowsze posty

GŁÓWNA

O NAS

KONTAKT

ARTYKUŁY